Strona głowna  /  Wydarzenia
Witamy w dziale wydarzenia

Wydarzenia

W środę 19 czerwca grupa najmłodszych dzieci z grupy Tygrysków po raz pierwszy odwiedziła Bibliotekę Publiczną w Górze Kalwarii.

Gościła Nas Pani Joanna Krzemianowska, bibliotekarka, która wprowadziła przedszkolaki w fantastyczny świat książek.

Następnie dzieci wysłuchały bajki "Kameleon" i wykonały piękne kotki robiąc pracę plastyczną zgodnie z instrukcją słowną z przygotowanych elementów.

Zwieńczeniem spotkania było otrzymanie naklejek "Przyjaciela książki" oraz pamiątkowe zdjęcie.

Bardzo dziękujemy Pani Asi i z niecierpiwością oczekujemy na kolejne spotkania!

11 czerwca grupy: „Słoneczka” i „Smerfy” pojechały do Teatru Palladium

w Warszawie na wyjątkową bajkę baletową pt.: „Kopciuszek”, z porywającą muzyką Sergieja Prokofiewa.

Tego dnia przedszkolaki przeniosły się w świat teatru i tańca.

Uczucia i przeżycia bohaterów bajki wyrażone zostały bowiem językiem ruchu. Dopełnieniem przedstawienia były piękne i kolorowe kostiumy tancerzy. Dzieciom występ bardzo się podobał, choć niektórzy byli trochę zaskoczeni, że aktorzy nie mówili, tylko tańczyli na scenie.

Po spektaklu odbyło się spotkanie z tancerzami, podczas którego z bliska zobaczyliśmy kostiumy, baletki, pointy, zrobiliśmy pamiątkową fotografię z artystami.

Wrażenia po spektaklu pozostaną na długo w naszej pamięci.

12 czerwca grupy młodsze w naszym przedszkolu odwiedził Pan Szymon ze swoimi super ciekawymi eksperymentami.

Tym razem zapoznał dzieci z ogniem: co to jest, skąd się bierze, jak się zachowywać gdy się pojawi oraz jak ogień reaguje na różne substancje. Jak zawsze zajęcia wzbudziły ogromne emocje wśród przedszkolaków!

Poszerzyły również ich świadomość i wiedzę oraz umiejętność reagowania w przypadku pożaru - oczywiście na miarę ich wieku :)

Serdecznie dziękujemy Panu Szymonowi!

Zapraszamy do galerii :)

„Przedszkola czas już minął i jest tak jakoś smutno, a nasza pani w kącie łka, bo rozstać nam się trudno.”

Dzień 11.06. 2019r. dla jednych był  zwykłym dniem ale dla dzieci i rodziców z grupy Motylki był  wyjątkowy, ponieważ  tego dnia odbyła się  uroczystość - pożegnanie przedszkola.

Przedszkolaki pod kierunkiem swoich nauczycielek przygotowały specjalnie na tę okazję występy artystyczne.

Był Polonez, wiersze, tańce i piosenki. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki i zdjęcia.

Były także życzenia i podziękowania ze strony p. Dyrektor, Rodziców, nie zabrakło również łez wzruszenia.

Ale tak to już jest, coś musi się skończyć,  aby móc wejść w kolejny, nowy etap życia.

Dziękujemy rodzicom za wspólnie spędzony czas, pomoc i wsparcie, dzieciom natomiast życzymy udanych wakacji, samych sukcesów w szkole, uśmiechu na co dzień oraz nowych przyjaźni.

10 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku i pożegnanie przedszkola w grupie Kotki.

Dzieci pod opieką swoich wychowaczyń przedstawiły niezwykle wzruszający program artystyczny.

Wiersze,piosenki,tańce ...tyle wspomnień i wzruszeń.

Całkiem niedawno przedszkolaki zaczynały swoją przygodę z przedszkolem a teraz już odchodzą do szkoły.

Każdy z dzielnych artystów otrzymał pamiątkowe tablo oraz upominek.

Podziękowaniom nie było końca...

Niezmiernie miło nam poinformować, iż reprezentantka naszego przedszkola

Anna Rudzińska z grupy Kotki

zajęła

I miejsce w VII GMINNYM KONKURSIE MŁODYCH TALENTÓW

Występ naszej dzielnej  reprezentantaki:  https://youtu.be/UJWGmjXoe4I

Gratulacje dla naszej dzielnej Ani.

Dzieci z grupy "Motylki" odwiedziły rybacką wioskę, która wyrosła w centrum miasta.

Wzięły udział w warsztatach,podczas których upiekły podpłomyki,

dowiedziały się jak dawniej polowano na ryby.

Na chwilę przeniosły się do średniowiecznych czasów na Urzeczu.

Ostatnio dzieci z grupy "Kotki" zostały zaproszone do pizzerii Biesiadowo w Górze Kalwarii.

Przedszkolaki mogły zapoznać się  z wyglądem restauracji serwującej pizzę,poznać Panią kelnerkę oraz samodzielnie zamówić wybraną pizzę.

Oczywiście  nie zapomniały również o magicznych słowach: "poproszę", "dziękuję".

Pizza była wyśmienita.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom Norberta za zaproszenie i gościnę -miny mówią same za siebie .

W dniu 28 maja dzieci z gr. " Motylki" gościły swoich kochanych Rodziców, dla których przygotowali przedstawienie pt. " Jak rozpoznać przyjaciela".

Bajkowa sceneria, atmosfera i stroje, sprawiły, że goście poczuli się naprawdę wyjątkowo.

Uwieńczeniem występu była przepiękna piosenka , przy której nie jednej Mamie spłynęła łza po policzku.

W piątek 31 maja w naszym przedszkolu odbył się VI już Piknik Rodzinny.

Jest to wydarzenie długo wyczekiwane i atrakcyjne zarówno dla naszych podopiecznych jak i ich rodzin. Na terenie przedszkola pod okiem fachowych animatorów z firmy Patigo odbywały sie radosne zabawy angażujące zarówno dzieci jak i rodziców - a wiadomo, że nie ma nic lepszego jak wspólna zabawa!

Przedszkole odwiedziła Minnie wzbudzając zachwyt wśród przedszkolaków, przywitała się ze wszystkimi, pobawiła sie trochę i pożyczyła dzieciom świetnej zabawy.

Później było mnóstwo tańca, konkurencji sportowych i zręcznościowych, tak lubiane przez wszystkich wielkie i małe bańki mydlane.

Gdy ktoś zmęczył się zabawą mógł odpocząć i zjeść pyszną kiełbasę z grilla!

Przy grillach czuwali niezastąpieni tatusiowie.

Na koniec każdy uczestnik pikniku otrzymał pysznego loda na ochłodę -dzieci były zachwycone.

Czas minął bardzo szybko i szkoda było się rozstawać.

Składamy serdecznie podziękowania rodzicom, szczególnie tym, którzy zaangażowali się do pomocy i obsługi grilla oraz wszystkim sponsorom, którzy zaopatrzyli przedszkole w artykuły niezbędne do grillowania:)!

Zapraszamy do galerii :)